GATAVOTS A LA MEXICANA

Jāņa Rozes apgāds, 2009

Grāmata Gatavots a la Mexicana tapa, Havjeram Mansuram Garsijam, māksliniekam un pavāram no Meksikas, stāstot par sevi, tuvajiem cilvēkiem, mākslas ceļu, dzimtenes vēsturi, garšām un gaismu. Šie ir visgrūtāk tapušie stāsti līdz šim. Varētu šķist, kas tur liels, viņš stāsta, es – pierakstu. Tomēr starp mums bija ne tikai sirsnīga uzticēšanās, palaižot ienirt dziļumā, bet arī klusums un šaubas. Un milzu atbildība – saklausīt, sajust būtisko. Nesaku, ka ir pilnībā izdevies. Tas nemaz nebūtu iespējams.

Eva Bodniece – recepšu apraksti. Māris Zemgalietis – recepšu fotogrāfiju autors.

Stāsti


 • Mīlestība ar vērmeļu garšu

  Kardelā parasti bija ļoti karsts, ne mazāk kā trīsdesmit astoņi grādi ēnā. Visnetīkamākās sajūtas pārņēma, kad nežēlīgi koda odi. Mūsu ciematā bija tāda recepte pret insektiem: no rīta jāizdzer viena krūze stipras vērmeļu tējas, tad ķermenis svīst rūgtus sviedrus, un odiem tas ļoti nepatīk.
  Lasīt vairāk ...
 • Mango izaicinājums

  Mana mamma donja Ofēlija bija skolotāja lauku skolā, kur vietējiem indiāņiem mācīja spāņu valodu. Toreiz, beidzot pedagoģisko institūtu, viņa noslēdza līgumu ar Izglītības ministriju par to, ka desmit gadus nostrādās par skolotāju bilingvālā skolā indiāņu ciemā, lai vēlāk varētu pasniegt pilsētā.
  Lasīt vairāk ...
 • Mīlestības un disciplīnas simbioze

  Mans vectētiņš Valdomero piedzima spāņu zemnieku ģimenē un bērnības pirmos gadus pavadīja Meksikas ziemeļos, Leonā pie Gvanahvato pilsētas. Viņa likteni skarbi ietekmēja 1910. gadā uzplaiksnījusī Meksikas revolūcija.
  Lasīt vairāk ...
 • Negulētu nakšu spožie meli

  Vēl pirms iestājos Halapas Mākslas akadēmijā, kas ir respektablākā topošo mākslas kalpu svētnīca Latīņamerikā, biju sapratis, ka mākslinieks pats par sevi ir ļoti liels egoists un melis, ka māksla vispār ir vieni lieli, spoži un ne tik spoži tēloti meli.
  Lasīt vairāk ...
 • Pirmā Ķeipenes Margarita

  Neskatoties uz to, ka biju atbraucis uz paradīzi, kur visiem ir darbs, pa lēto var dabūt traktoru, ar ko uz skolu vest bērnus, kur norēķinus veic polšu valūtā (tā arī maksāju par saplīsušu mašīnas izpūtēju ar diviem polšiem, jo rubļus mehāniķis neņēma), es ierados Latvijā ar ģimeni un man ātri vajadzēja saprast, ko es varu darīt, lai nopelnītu iztiku un pabarotu bērnus.
  Lasīt vairāk ...
 • Karostas rēgi

  Es, zviedru režisors Karls Bjoršmarks un kino producente Kristīne Briede kļuvām par Liepājas Karostas rēgiem ar adresi Katedrāles iela 2, īsāk K2.
  Lasīt vairāk ...

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *